Popo Estetiği Nedir?

Popo Estetiği için genel olarak popo germe, popoya şekil verme ve popo kaldırma girişimidir diyebiliriz. Bu estetik birçok işlemi içerebilir. Kişinin kendi ihtiyacına göre hangi estetik müdahalelerin uygulanacağına karar verilir ve ardından uygulama aşamasına geçilir.

Kalça bölgesinde düz bir popo bazen kilo kaybına bağlı olarak ortaya çıkabilir. Bazen bu görünüm genetik faktörlerden kaynaklanmaktadır. İhtiyacınız ne olursa olsun, popo estetiği ameliyatla daha iyi bir görünüme sizi ulaştırmayı hedefler.

Kalça görüntüsünün vücuda uygun ve ideal oranlarda olması için yapılan bir operasyondur. Kalçaların vücuda göre uygun oranını  elde etmek için sadece kalçalara dokunmak yeterli olmayabilir.

Popo, bel, basen-popo, basen, bacak ve hatta karın bölgesi tek tek sonra bir bütün olarak değerlendirilmelidir. İdeal orana ulaşmak için her birine ayrı ayrı gerekli dokunuşlar yapılmalıdır.

Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Popo estetiğinde hastanın durumuna ve poposunun mevcut yapısına göre yağ enjeksiyonu, protez kullanımı veya lifting yöntemlerinden biri kullanılır. Bu yöntemleri ayrı ayrı yada tek seansta aynı hasta için kullanabiliriz.

Kalça Estetiği Uygulamaları Nelerdir?

İnsan vücudunun estetik tipine ve yapısına göre estetik uygulamalar yapılmaktadır. Zayıf kişilerde özellikle düz ve çıkık poposu olmayan kişilerde silikon protez takılarak estetik uygulama yapılır. Karın boşluğundan alınan yağ dokusu, vücut yağ yüzdesi yüksek olan kişilerde enjeksiyon için kullanılır.

Kilo alımından dolayı sarkmış ve şeklini kaybetmiş kalçalara germe ameliyatları yapılır. Karın, uyluk içleri ve kalçalar kasılarak germe ve cerrahi uygulama yapılabilir.

Genellikle izler bikini çizgisi boyunca gizlenir ve zamanla kaybolur. Simetrik dengesi olmayan gövdelerde ise liposuction ile alınan yağ dokusu enjeksiyon yoluyla popoya aktarılır. Genel olarak popo estetiği 2 farklı gruba ayrılabilir;

  • Popo küçültme veya büyütme
  • Popo germe

Artık her iki estetik işlemde de çok daha gelişmiş tekniklerin kullanıldığı söylenebilir. Böylece estetik operasyonlar veya müdahaleler hastalar için daha rahat bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Hastalar iyileşme sürecini hızlı bir şekilde atlatır ve günlük hayatlarına dönerler. Bu nedenle kalçalarının daha estetik olarak güzel bir görünüme sahip olmasını isteyenlerin hayalleri için çok fazla zaman harcamasına gerek yoktur.

Popo Estetiği Öncesinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Hastalar popo estetiğinden faydalanmak istiyorsa dikkat etmesi gereken birkaç husus vardır. Öncelikle kan sulandırıcı ilaç kullanımı doktora bildirilmelidir. İşlemden yaklaşık 1 hafta önce kan sulandırıcı ilaçlar kesilmelidir.

Sigara ve alkol tüketiminden de kaçınılmalıdır. Ameliyattan  2 ay önce sigara ve 2-3 hafta önce alkol tüketimini bırakmak önemlidir. Bu durumda bitki çayı, özellikle yeşil çay kullanımı operasyondan 1 hafta önce kesilmelidir.

Hastanın tansiyon sorunu varsa ameliyattan önce çok az miktarda su ve tansiyon ilacı içilmelidir. Ayrıca hastalar kullandıkları ilaçları ve mevcut sağlık durumlarını doktorlarına söylemelidir. Bu sayede doktorunuzun yapacağı operasyonun planlaması daha sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilecektir.

Hasta doğum kontrol hapı kullanıyorsa mutlaka  2 ay önceden bırakması gerekir.

Popo Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Operasyon sonrası dikkat edilmesi gereken noktalar kullanılan yönteme bağlıdır. Liposuction veya yağ enjeksiyonu ile protez kullanılmışsa operasyondan sonra medikal korse giyilmelidir.

Protezli hastalar yüzüstü yatmalı, otururken ve ayakta dururken dikkatli olmalıdır. Ayrıca operasyon sırasında popo protezi kullanıldıysa hastaya asla uyluktan enjeksiyon yapılmamalıdır.

Popo Estetiği İyileşme Süreci Nasıl Olur?

Yöntemine göre ameliyattan sonra bir yada iki  gece hastanede kalmak gerekebilir. Ameliyattan sonra ödem oluşumunu azaltmak ve en iyi sonucu elde etmek için 3-4 hafta özel medikal korse giyilir.

Ameliyattan birkaç gün sonra hareket etmede zorluk, hafif bir karıncalanma hissi ve ağrı oluşabilir. Bu normaldir ve basit ağrı kesicilerle kontrol altına alınabilir. Oturma ve ayakta durma güçlükleri ancak ameliyatın ilk aşamasında ortaya çıkabilir.

Uygulama sonrasında şişlik ve hafif morluklar görülebilir. Gün geçtikçe azalırlar ve 4. haftadan sonra tamamen kaybolurlar. İlk iki hafta yürüyüş dışında herhangi bir ağır egzersiz yapmamalısınız. İkinci haftadan itibaren her türlü sporu yapabilirsiniz.

Ameliyattan sonraki 3. günden itibaren banyo yapmaya başlayabilirsiniz. – Korse sadece dört hafta boyunca banyo yapılırken çıkarılır. Ameliyattan sonra 1. hafta, 1. ay ve 6. ayda kontrol yapılır.

Kalça Estetiği İşlemi Kimlere Uygulanabilir?

Popo estetiği özellikle doğal şeklini kaybetmiş, düz, sarkık, asimetrik yapıya sahip kişiler ile vücut oranlarına göre küçük kalçalara sahip kişiler için uygundur. Hangi cerrahi yöntemin tercih edileceğine doktor muayenesi ile karar verilir.

Popo Dikleştirme Ameliyatı

Kalçaların hızlı sarkması, aşırı kilo alıp vermeleri veya yaşlılık durumlarında germe ve dikleştirme ameliyatları yapılmalıdır. Gerekirse fazla deri çıkarılır ve dolgu yapılır. Operasyon genel anestezi altında yapılır.İki  gece hastanede yatmak gereklidir.

Ameliyattan 15 gün sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz. 45 gün boyunca ağır sporlardan kaçınılmalıdır. 30 gün sonra yürüyüş ve kardiyo gibi hafif egzersizlere başlayabilirsiniz. Popo dikleştirme ameliyatı sonrası oluşan izler zamanla solar.

Popo Büyütme ve Popo Estetiği Yöntemleri

Popo estetiğini sağlamanın birkaç yöntemi vardır. Bunlardan ilki protezle popo büyütmedir. Protez, her iki kalça arasındaki bir kesiden sokulur. Böylece hacmi azalmış ve sarkmış olan kalçalar daha düzgün ve dolgun görünerek daha estetik bir görünüm kazanır.

Popo estetiğinde ikinci yöntem liposuction ve otolog yağ enjeksiyonu ile popo şekillendirmedir.  Karın ön , yan sırt üst ve alt bölgelerinden alınan  fazla yağ dokusu liposuction ile alınarak popoda istenilen bölgelere enjekte edilir.

Üçüncü yol; Popo Kaldırmadır: Popo üst kısımdaki  fazla derinin alınmasıdır ve bu ameliyatla popo askılama işlemi yapılır daha gergin ve düzgün bir popo elde edilir

Diğer bir yöntem ise popo dolgunluğunu artırmak için ameliyatsız dolgu enjeksiyonlarıdır. Fakat bu yöntemi çok tercih etmiyoruz ve önermiyoruz.

Yağ Enjeksiyonu ile Popo Büyütme

Kalça içine yağ enjeksiyonu ile popo büyütme yöntemi yaygın olarak kullanılan bir estetik işlemdir. Kısa sürmesi, operasyon ve sonuçlarının zahmetsiz olması ve sonuçların çok şaşırtıcı olması nedeniyle tercih edilmektedir.

Liposuction yöntemi ile bel, sırt ve kalçalar inceltilip şekillendirilebilir, kalça bölgesine geçiş daha estetik olarak yapılabilir. Bu, kalçaları daha yuvarlak ve daha kavisli hale getirir.

Liposuction sayesinde kalçalara zarar vermeden alınan kök hücrelerle yağlar enjekte edilir ve tek seansta kalçalar daha iri olur. Ameliyattan sonra ağrı kesicilerle giderilebilecek hafif ağrılar olabilir.

Genellikle 2 gece hastanede kalınması önerilir. Popoya yağ enjeksiyonu ile birlikte liposuction yaptıranlar 2 ay özel korse giymelidir. Hastalar 10 gün içinde normal hayatlarına dönebilirler.

Silikon Protez ile Popo Büyütme

Kalçaları kaldırmak ve hacim artırmak için silikon protezler de kullanılabilir. Ameliyattan sonra popo ortasındaki kıvrımlar arasında gizli kalan ortalama 6-8 cm uzunluğunda bir iz kalır.

İyileşme süreci yağ enjeksiyonu ameliyatına göre biraz daha ağrılı ve uzundur. Popoya takılan protezler liposuction ile alınan yağlarla takviye edilirse sonuç daha doğal ve etkili olabilir.

Kalça Kaldırma Operasyonu

Çok kilo vermiş bu sebeple popo dokusunda boşalma ve cilt çökmesi yaşayan kişilerde tüm kalça bölgesinin bir askılama işlemi ile kaldırılması işlemidir. Orta ile iyi cilt kalitesine sahip hastalarda, yağ dokusu enjeksiyonu veya protez yeterli olabilir.

Özellikle obezite cerrahisi geçirmiş (mide küçültme ameliyatı gibi ameliyatlarla kilo vermiş hastalarda) veya yaşa bağlı değişiklikler nedeniyle cilt elastikiyetini kaybetmiş hastalarda ek bir popo dikleştirme gerekebilir. Bu işlemlere ek olarak yağ enjeksiyonları ve protezler daha iyi sonuç verir.

Kalça kaldırma; Ameliyathanede genel anestezi altında plastik cerrah tarafından yapılan, ortalama 2.5-3 saat süren bir popo estetiği ameliyatıdır. Hasta operasyon öncesi doktor tarafından muayene edilir, hastanın poposuna eklenecek alanlar belirlenir ve çizimi yapılır.

Bu genellikle karın, bel, sırt veya bazen kalçalardır. Hastanın vücudundan fazla yağ alınırken vücut esnekliğini kaybetme riski varsa liposuction sonrası yağ dokusu alınır, popoya enjekte edilir ve cildi sıkılaştırmak için lazer veya vaser liposuction makinesi kullanılır.

Brezilya Popo Estetiği

Brezilya popo ameliyatı, daha dolgun kalçalar oluşturmak için yağ greftini içeren popüler bir estetik prosedürdür. Brezilya gluteoplastisi, kalça protezi (silikon) olmaksızın kalçanın boyutunu ve şeklini artıran özel bir yağ grefti işlemidir.

Liposuction’da uyluk, karın, bel veya uyluklardaki fazla yağlar alınır ve daha sonra bu yağın bir kısmı uyluklara enjekte edilir. Brezilya popo estetiği (BBL) veya Brezilya Estetik Kalça Ameliyatı ile tüm alt vücudun orantılarını iyileştirebilir, hastanın “sorunlu bölgelerinden” yağları alıp kalçaları şekillendirirken orantısız ve fazlalık alanlarla orantılı bütünlüğü koruyabiliriz.

Popo Sarkması Nasıl Düzeltilir?

Daha yuvarlak ve estetik olarak daha güzel bir kalçaya sahip olmak isteyen herkes estetik şekillendirme müdahalelerini tercih etmektedir. Bu uygulamalarda genel olarak protez, yağ enjeksiyonu, kalça germe yönteminin kombine şekilde kullanıldığını söyleyebiliriz.

Bu işlemler, kalça çizgilerine istenen görünümü verir. Popoya yağ enjekte etmenin bir zararı yoktur, son derece basit bir işlemdir.

Kalça Küçültme Operasyonu

Kalçalarda aşırı yağ birikimi genetik faktörler veya kilo alımına bağlı olarak meydana gelebilir. Bu durumda kişi kendisi için ideal bir kiloya sahip olsa bile kalçaların görünümünden dolayı vücudunda şişkin bir görünüm ortaya çıkar.

Bu popo estetiği ameliyat tekniği söz konusu iri görünümü ortadan kaldırmak için kullanılır. Fazla yağ dokusu ve fazla deri cerrahi olarak çıkarılır. Popo estetik olarak hoş bir şekil alır. Bu işlem genel anestezi altında yapılır.

Popo Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Popo Estetiği Ameliyatları Tehlikeli Midir?

Estetik popo ameliyatında da her cerrahi işlemde olduğu gibi anestezi işlemine bağlı riskler vardır. Bildiğiniz gibi, bunun olma olasılığı çok düşüktür. Kalça protezlerini kullanırken özellikle ilk 15 gün istirahat gerekir. Kalçalarda silikon ile küçük de olsa dikiş ayrılması veya gecikmiş yara iyileşmesi ile ilgili problemler olabilir.

Silikon Protez Kullanırken Protezin Değiştirilmesi Gerekir Mi?

Kullanılan protezler aslında ömür boyu garantilidir ancak popo bölgesi çok travmatik bir bölge olduğu için ameliyatta kullanılan protezin kalitesine ve kullanımına bağlı olarak protezin 10 yılda bir periyodik olarak değiştirilmesi gerekebilir.

Popo Kaldırma Ameliyatı Sonrası İz Kalır Mı?

Popo estetiği ameliyatında en sık yapılan uygulama yağ enjeksiyonudur ve bu işlem iz bırakmaz. Protez kullanırken ameliyat bölgesi kalçanın iki kıvrımı arasındadır ve bu bölge iz kalsa dahi belli olmaz.

Ameliyattan Sonra Dikişler Alınmalı Mı?

Popo estetiğinde kendiliğinden eriyen ipler kullanılmaktadır. Bu nedenle dikişlerin alınması gerekmez. Kendiliğinden eriyen dikişler kullanılmazsa, dikişler yaklaşık 2 hafta sonra alınmalıdır.

Popo Estetiği Fiyatları 2023

Popo estetiği konusunda net fiyatlardan bahsetmek yanıltıcı olabilir. Çünkü çok değişkendir. Doktorun tecrübesi ve tercih edilen popo estetiği yöntemi fiyatı en çok etkileyen faktörler arasındadır. Örneğin silikon popo büyütme işlem fiyatları ile yağ enjeksiyonlu büyütme işlem fiyatları elbette birbirinden farklıdır.

Bu nedenle fiyat bilgisi almadan önce nasıl hareket edileceğini kontrol etmek ve netleştirmek gerekir. Bu sayede gerekli estetik müdahale planlanabilir ve sonrasında hemen net popo estetiği fiyat bilgisi alabilirsiniz. Popo estetiği fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

BBL Recovery